Томас Едісон - винахідник лампочки!

November 19, 2016

Лампочка Эдисона G95

Стиль ретро, як і класика, завжди був і буде у моді. Скільки б навколо не з’являлося нового і сучасного, багатьом людям все одно хочеться повернутися до добрих 50 – тих чи 60 – тих, дехто просто цінує його за унікальність, а комусь подобається атмосфера затишку та спокою вкупі з креативними елементами в інтер’єрі.

Проте, частинку давнини можна додати і до сучасного дизайну, наприклад, до стилю лофт, який славиться своєю простотою, свободою та простором. Він зародився ще у 40 – х роках минулого століття в Америці і з часом обріс новими формами. Зокрема, в наш час, характерною рисою приміщень у стилі лофт є так звані «лампи Едісона». Це імітація ретро лампи розжарювання, запатентованої геніальним винахідником дев’ятнадцятого століття, Томасом Едісоном.

Відомий американець по праву вважається одним із найбільш плодотворних винахідників у світовій історії. Творіння Едісона, у прямому значенні, сформували обличчя сучасного світу і не втрачають своєї актуальності. Однією із таємниць його успіху була далеко не здатність творити, а вміння отримати максимум прибутку від свого виробу за рахунок масового його виробництва і контроль права на інтелектуальну власність. Саме тому із його іменем пов’язана така кількість винаходів і патент на перший із них він отримав лише у двадцять два роки. Його винаходи можна описувати і перераховувати дуже довго – він зробив надзвичайно багато для кінематографу, звукозапису, розвитку телефонної мережі і загальну електрифікацію тодішньої Америки, а сьогодні – цілого світу.

Одним із найбільш відомих його винаходів традиційно вважається звичайна електрична лампочка. Проте, не кожному відомо, що саму лампу винайшов не Едісон – ідея існувала вже давно. Томас Едісон розробив першу лампу розжарювання, яка була дуже вигідною у той час в плані виробництва і продажу. Вдалося це далеко не з першого разу, про кількість спроб і досі ходять легенди, але йому таки це вдалося. За два роки після видачі патенту на даний винахід, він збудував першу у світі електростанцію.

Зараз можна знайти безліч прихильників «лампи Едісона» серед дизайнерів і пристрасних любителів стилів лофт, арт – деко і провансу. Наприклад, для спальні і зони відпочинку підійдуть лампи і настінні світильники, настільні лампи вигідно прикрасять робочий стіл у вашому кабінеті. З допомогою «ламп Едісона» ви зможете створити м’яке і тепле освітлення, яке трансформує будь – яке приміщення.

Джерелом світла для цього виду ламп служить вольфрамова нитка у вигляді різних фігур. Деякі випускають із склом приємного янтарного відтінку, є також варіанти із вкрапленнями срібного чи золотого. По суті, це ті ж самі лампи, які колись винайшов Едісон, а відтак вони влаштовані за тим же принципом. Всередині герметичної скляної колби знаходиться вольфрамова спіраль через яку проходить струм, в результаті лампа нагрівається. Завдяки тонким і фігурним ниткам розжарювання, «лампи Едісона» не мають абажурів, адже їхнє світло не засліплює. Його можна порівняти із тим, яке ми можемо побачити біля розпаленого вогнища або під час заходу сонця.

Для того, щоб ці лампочки служили довше, скляну колбу наповнюють інертним газом або, у більшості випадків, застосовують аргон.