Світильники на кухню. Зонування кімнати.

November 14, 2016

Подвесной светильник Azzardo Vita (LP6005 BK/GO)

Кухня у сучасному домі є багатофункціональним приміщенням у якому більшість людей проводить дуже багато часу. Тут не лише готують, а й влаштовують сімейні вечері, обіди, сніданки, посиденьки з друзями чи просто проводять час на самоті за чашкою кави. Не важливо чи це велике приміщення чи маленьке за площею – на кухні завжди повинно бути затишно і просторо.

Можливо, не всім відомо, але фактом є те, що ви можете візуально змінювати розміри кімнати не лише завдяки меблям чи кольором стін, а й завдяки освітленню. Ви, в буквальному сенсі, маєте змогу керувати простором, зробивши маленьку кухню візуально більшою, підкреслити усі необхідні вам деталі і ділити приміщення на різні сектори.

Плануючи те, яким чином буде освітлена ваша кухня, слід звернути увагу на декілька варіантів його розміщення, а саме: загальне, освітлення робочої зони та освітлення обідньої зони. До кожного із цих варіантів необхідно обрати правильні світильники, люстри, лампи, прослідкувати за тим, щоб вони підходили до основного дизайну кухні за кольором, стилем і матеріалом і т. д.

Якщо коротко, то вам необхідно пам’ятати про верхнє і нижнє світло. Для першого доволі часто використовують стельові люстри або точкові світильники, які вмонтовані у підвісну або натяжну стелю. Таким чином, досягається рівномірне освітлення усієї площі вашого приміщення. Ви можете придбати люмінесцентні лампи і точкові поворотні варіанти світла, які зараз на вершині популярності.

На кухні важливу роль відіграє робоче освітлення або ж, як його ще називають, нижнє. Завдяки йому ви маєте можливість чітко виділити усі робочі зони. Для цього рекомендують скористатися спеціальним карнизом із вбудованими в ньому лампочками, розташованим безпосередньо над всіма необхідними секторами. Зручним і вдалим рішенням буде окреме розміщення ламп над обіднім столом. Наприклад, якщо він стоїть біля стіни, то вам буде достатньо одного – двох бра, оригінальним варіантом буде також використання високого торшера на дугоподібній ніжці.

Якщо на кухні розташована барна стійка, то на цьому також слід акцентувати. Ідеї її освітлення, звичайно можна позичити в улюблених ресторанів чи клубів, але, все ж таки дизайн оселі трохи відрізняється від подібних закладів. Ви можете використати незвичні підвісні люстри або ж галогенні світильники, які вмонтовані в балку, котра нависає над стійкою.

Окрім цього, зараз часто на кухні робочу зону розміщують не біля стін, а посередині приміщення. В такому випадку лампа з абажуром зможе допомогти вам чудово підсвітити робочу зону. Таким чином, очі будуть захищені від різкого світла. Не забувайте також і про плиту, зазвичай,світло над цією зоною надходить від лампочок, які вмонтовані у витяжку.

Пам’ятайте, що на кухні яскравість світла регулюється за рівнем функціональності зони і воно не повинно змінювати колір вашої їжі. Світло має показати і підкреслити всю красу смачних страв на вашому столі і дарувати лише приємні емоції.