Догляд за світильниками

November 25, 2016

Догляд за світильниками

Красива люстра – це не лише гордість та одна з головних прикрас для вашої кімнати, від її якості залежить ваш здоровий зір. Ефективність і якість роботи будь – якого світильника чи люстри, зокрема, залежить від їх чистоти. Чому? Все просто: деколи, рівень яскравості може зменшуватися за рахунок наявності на освітлювальному приладі пилюки. Це призводить до того, що ви муситимете постійно напружувати очі, а від цього понижується не лише зір, а й працездатність. Пилюка, яка міститься на плафонах чи на декоративних елементах світильника є джерелом розмноження бактерій. Саме тому регулярне миття освітлювальних приладів є обов’язковою частиною кожного прибирання. Мова йде не лише про вашу оселю, а й місця де люди працюють чи навчаються: офіси, аудиторії, домашній кабінет тощо. Для того, щоб ваша люстра служила вам довго і якісно, вам слід дотримуватися декількох правил по догляду за нею, представлених у цій статті.

Важливо! В жодному випадку не взаємодійте з освітлювальними приладами, що підключені до живлення! Перед початком миття освітлювального приладу відключіть його від живлення, за потреби почекайте поки світильник охолонe!

Найбільш простими по догляду вважаються люстри із знімними пластмасовими абажурами – їх можна просто вимити у теплій воді, розбавленій спеціальним миючим засобом. До води також можна додати трохи нашатирю і залишити абажури сушитися. Якщо абажури з текстилю, то їх слід мити водою із пральним порошком або навіть із засобом для миття посуду. Для цього варто взяти щітку і акуратно протирати їх, так, щоб не погнувся каркас. Пластмасову люстру можна розібрати і мити кожну деталь окремо.

Інша справа – кришталева люстра, вона потребує більш делікатного догляду, особливо, якщо є дорогою. Справа тут не стільки в ціні, скільки в тому, що кришталеві люстри класу «люкс», зазвичай мають дуже багато висячих елементів декору і, щоб вимити їх, потрібно докласти набагато більше зусиль. Всі деталі необхідно зняти і опустити їх у теплу воду з миючим засобом та залишити на деякий час, щоб вони відмокнули. Після того, як весь бруд, що накопичився на них, видалено, протріть детальки нашатирним спиртом і акуратно поскладайте на рушничок або серветку. Вони мають повністю висохнути і тоді, якщо це необхідно, процедуру можна повторити.

Металеві деталі на освітлювальних приладах необхідно берегти від вологи. Їх можна очищувати за допомогою зубного порошку з нашатирем або спеціальним сухим засобом для чистки металу. Аналогічно чистять настінні і настільні світильники, бра і торшери.

Як часто мити і чистити освітлювальні прилади? Все залежить від їхнього виду і, звичайно, від приміщення в якому вони знаходяться. Наприклад, у виробничих приміщеннях слід приділяти максимум уваги люстрі під час кожного генерального прибирання. На кухнях на абажури і плафони осідає кіптява; в приміщеннях де курять, пилюка і кіптява накопичується ще швидше. Що стосується звичайних кімнат, то кришталеві люстри варто мити хоча б раз на рік, пластмасові і текстильні абажури – мінімум раз на три місяці.

Важливо знати, що навіть якщо люстра здається чистою на перший погляд, вимивши абажур ви здивуєтесь тому, скільки на ньому насправді виявилося бруду. Для того, щоб освітлювальні прилади весь час зберігалися чистими та яскравими, протирайте їх час від часу ганчіркою або вологими серветками. Протерши світильник вологою серветкою чи ганчіркою, не забудьте обов’язково витерти її насухо.